Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

28.05.2012    Na skok do Prahy na Xterru


Xterra je pro mě srdcovka a rád se zúčastňuji těchto závodů. Letošní první ČP se konal v Praze ve Žlutých lázních. Na této akci se už několik ročníků neplave a je zde pouze duatlon. Mám za sebou opravdu náročných 14 dní kde jsem se zaměřil na sílu, jak na kole tak v běhu. Do Prahy jsem jel s pocitem dobře potrénovat a užít si místní atmosféru. Moc jsem se ale netěšil, nechtělo se mně rychle běhat, ale každý dobrý trénink se počítá.

První 3 km jsem běžel s první skupinou, ale nechtěl jsem to napálit hned od začátku a tak jsem do depa doběhl s 15-ti vteřinovou ztrátou. Na kole se mi jelo dobře. Na 5 km jsem hlavní spolupracující skupinu dojel a užíval si jízdu v čelní skupině. V náročných výjezdech jsem maličko ztrácel, ale ve sjezdech jsem vždy soupeře dojel. Nechtěl jsem riskovat pád nebo zbytečné odřeniny a tak jsem zvolnil a asi posledních 12km si odjel podle svého tempa. Do cíle jsem přijel na pěkném 4.místě. Na posledních 6 km běhu jsem se cítil dobře. Zkusil jsem běžet v tempu, které mi vyhovovalo. Věděl jsem, že nedělní kvadriatlon je zrušen, tak proč nezkusit bojovat o stupně vítězů. Byl jsem překvapen, že se mně běží velmi dobře. Nakonec jsem se propracoval na pěkné 2. místo.

Závod jsem si opravdu užil a jelikož to bylo Mistrovství ČR, tak druhé místo potěší. Teď mám trochu volna a o víkendu mě čeká další Světový pohár v kvadriatlonu, který se koná v Německu.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena