Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

08.08.2013    Peklo v Šamoríně


Během 14-ti denní přípravy před závodem, kdy bylo velké teplo, jsem se necítil nejlépe. Velká vedra mi nedovolila se kvalitně připravit a bylo to při závodě znát.

Start závodu byl v pravé poledne a teplota šplhala ke 40°C! Plavecká část byla v malé nádrži, kde byly pro vysokou teplotu vody zakázány neoprény. Opravdu teplá voda byla až nepříjemná a nesplnila ten správný ochlazující účinek. Z vody jsem vylézal na 8. místě. Na cyklistickou část, která byla po rovině jsem doufal, že ztrátu doženu. Voda a iontový nápoj co jsem měl na kole, byla tak vařící, že se to nedalo ani moc pít. Po kole jsem se posunul na 4. místo. Kajak jsem se snažil jet co to jen šlo. Na malé nádrži kde bylo 80 kajakářů, ale byly dost vlny a tak nešlo jet podle mých představ. Z kajaku jsem vylézal na 6. místě. Věděl jsem, že mi běh po rozpáleném asfaltu nedovolí se posunout nebo snad obhájit loňské prvenství. Povedlo se mě dva závodníky předběhnou a bylo z toho celkové 4. místo na Mistrovství Evropy.

Závod byl náročný hlavně kvůli teplu, které mi opravdu nevyhovuje a tak jsem s výsledkem spokojený. Teď se připravím na Polsko a poslední závod na MS v Německu a budu mít po sezoně. Těšil jsem se i na Světový pohár v dlouhém kvadriatlonu, který se měl konat v Maďarsku, ale pořadatel závod zrušil.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena