Leoš Roušavý
Sponzoři

04.09.2013    Vítěz se stříbrem

Snad nejlepší příprava a připravenost co jsem si mohl přát. Cítil jsem se opravdu dobře a taky tomu odpovídal průběh závodu. Plavecká část mi sedla, nikam jsem to nehnal, udržoval jsem si své tempo a povedlo se mi z vody vylézat na pěkném 3. místě. Kolo mi také sedlo, lehce zvlněných 40 km jsem si užíval s asi na 10 km jsem byl na 2. místě a stále jsem se posouval k prvnímu závodníku. Na kajaku jsem měl ztrátu na prvního závodníka asi 40 vteřin a věděl jsem, že když se nic nestane, tak jsem schopen v běhu ztrátu smazat. Hned v prvním kajakářském okruhu kolem mě jezdil motorový člun s kamerou. Křičel jsem na něj ať jede pryč, najednou přišly zezadu vlny a já padnul do vody. Nadával jsem, ale bylo to nic platné. Opětovné nasednutí mne zdrželo asi o minutu a třicet vteřin. Byl jsem opravdu naštvaný, člun jezdil jen kolem mě a jak jsem se vykoupal tak už nejezdil. Po dobu než jsem se dostal opět na kajak se pořadí promíchalo a na běh jsem vybíhal z 3. místa. Do běhu jsem dal vše, ale ostrých 10 km za 36 minut stačilo jen na celkové 2. místo. V cíli mě na prvního chybělo 28 vteřin. Nebýt toho člunu tak jsem mohl obhájit loňské prvenství. Pro pořadatele a hodně závodníků jsem vyhrál ale bohužel ve výsledcích jsem druhý. Zamrzí to ale co se dá dělat, jsem rád i za druhé místo na MS.