Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

28.05.2014    Chladné MS v Anglii


Druhý závod v kvadriatlonu hostilo Anglické Brigge. Chladné, větrné a deštivé počasí provázelo celý den závodu. Start byl v půl osmé a tak už od brzkého rána jsem měl co dělat abych vše stihl. Bylo docela chladno 10°C a pršelo - do takového počasí se moc nechce. Plavání bylo ve vodním kanále kde voda měla cca 14°C. Nervozita zapracovala a já jsem poprvé v mé kariéře, před výstřelem ,,ulil“ start. Rozhodčí byly nekompromisní a polovina startovního pole se musela vrátit na startovní čáru a start se opakoval.

Chladná voda mně moc nesvědčila, měl jsem maličko sevřený hrudník, ale popral jsem se s tím dobře. Z vody jsem vylézal na 6. místě. Kajak byl na stejném místě, jen směrem na druhou stranu vodního kanálu. Závodilo 100 závodníků, na plavání to tak nevadilo, ale při kajaku se na malé vodní ploše dělali vlny - s tím ale musel každý počítat. Na kajaku mě jeden závodník předjel a jednoho jsem předjel já, na kolo jsem tak vyrážel opět na 6. místě. Rovinatá cyklistická trasa napovídala, že se pojede velmi rychle. Průměr byl přeš 40km/h. Povedlo se mi předjet jednoho závodníka a přiblížit se k čelu závodu. V běhu si věřím, povedlo se mě dva závodníky předběhnout a na jistotu si tak doběhnout pro 3. místo na MS!

Z výsledku mám radost, zdravotně jsem byl na 100% připravený. Nyní má výkonnost bude ještě stoupat. Mám za sebou teprve dva závody a cítím, že mám ještě na víc. Ale v tomto závodě byly Angličani prostě lepší a první dvě místa si po právu zaslouží.

Po vyhlášení jsem si vše zabalil a připravil se na jízdu zpět. Čekalo mě 1700 km autem domů. Jel jsem sám, tak jsem musel i odpočívat, ale cestuji rád tak se mi jelo dobře. Teď mne čekají ještě dva závody světového poháru a budu mít půl sezony za sebou. V brzké době doplním fotogalerii fotkami z letošních závodů.

Reportáž ze závodu si můžete prohlédnout zde.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena