Leoš Roušavý
Sponzoři

11.08.2014    Vedro na Slovensku

Další závod Světového poháru byl na Slovensku. Šamorín nás, jako každý rok, přivítal hodně teplým počasím.

Tratě byly stejné, a tak jsem věděl kde je potřeba zabrat a kde závodit na jistotu. Po plavání jsem se pohyboval okolo 6. místa. Po plavání následovala cyklistická část, do které jsem dal vše. Věděl jsem, že když se mi povede přiblížit k prvnímu místu, tak se na kajak dostanu hodně dopředu a budu si hlídat přední pozice. Na kole se mi povedlo dostat na 3. místo a první závodník byl kousek přede mnou. Kajak mi zde nesedí, hodně závodníků na malé vodní ploše, to vždy udělá hodně ,,rozbitou“ vodu. Hodně vln z různých stran a to mi prostě nesedí.

I když jsem si udřel 3. místo, tak jsem na kajaku ztratil nějakou tu minutu. Na běh už jsem byl hodně unavený z kola i z kajaku a propadl jsem se na 4. místo. Bojovat o 3. místo, na to však nezbyly žádné síly, tak jsem rád za 4. místo. V celkovém světovém poháru to naštěstí nemění nic na celkovém pořadí, kde jsem na prvním místě.