Leoš Roušavý
Sponzoři

03.09.2014    Poslední závod sezóny - Mistrovství světa

Posledním závodem sezóny bylo Mistrovství světa v Berlíně. Na závod jsem se kvalitně připravil a tak jsme se na něj těšil. Po probuzení bylo hezky, sluníčko, bezvětří a přijelo i hodně závodníků. Start byl v 8:30 a tak jsem předpokládal, že kajak bude na klidné vodě a já na něm tolik neztratím. Po plavání jsem se pohyboval okolo 10. místa, ale kajak, jež následoval, mně závod prohrál. Poslední dobou mám na měn smůlu. Jednou to byly vlny od lodi pořadatele a teď to byl zase trajekt. Díky vlnám od trajektu jsem se naštěstí nevykoupal, jako asi dalších sedm závodníku, ale musel jsem se držet na pádle a tak jsem ztratil cca 15 - 20 sekund. Elita umí v těchto podmínkách lépe chodit a já to bohužel nemám kde natrénovat. Po kajaku jsem byl na celkovém 12. místě. Kolo je zde rovinaté a tak jsem nedoufal že se posunu k předním příčkám. MS je ale závod který se nebalí a tak jsem se do toho opřel. Postupně jsem se posouval k předním příčkám. Na kole jsem měl 3. nejlepší čas a v běhu jsem věděl že ještě něco stáhnu. Rovinatý běh byl hodně rychlý, 5 km s časem 18:24 patřil k těm nejlepším. Nakonec z toho bylo celkové 5. místo se ztrátou ,,pouhé" 2 minuty na vítěze. Po smolném kajaku je pro mě pěkné umístění. Je to ,,kdyby“, ale neztratit na kajaku, tak mám 3. místo. I když v mé bilanci 5. místo hodně dlouho nebylo, tak i tohle umístění beru. Je to pro příští rok motivace se zlepšit a vyvarovat se zbytečných chyb.