Leoš Roušavý
Sponzoři

29.08.2015    Mám po Mistrovství světa

V Polsku to dobře znám, dobře se mi zde závodí, a tak jsem cítil šanci na dobrý výsledek. Plavání bylo bez neoprenu, což mě maličko překvapilo, ale rozhodnutí pořadatele jsem musel akceptovat jako všichni závodníci. Velice mě plavecká část překvapila, povedlo se mi plavat vedle Španělského Mistra světa a z vody jsem vylézal asi 15vteřin za ním. Na kole jsem si věřil a rovinatou část jsem jel v tempu tak, aby mně vydrželi síly až do konce závodu. Na kole jsem si polepšil a na kajak vyrážel na 4. místě. Pomalu jsem však cítil, že nemám moc sil. V běhu jsem jednoho závodníka předběhl a jedním jsem byl předběhnut. Snažil jsem se s ním držet tempo, ale už jsem neměl tolik sil, abych ho dokázal předběhnout. Do cíle jsem ale i tak doběhl pro mě na skvělém 4. místě. Byl to hodně rychlý závod. 1500 m plavání, 40 km na kole, 8 km na kajaku a 10 km běhu jsem zvládl za 2:49. Teď je přede mnou už jen Mistrovství Evropy v Maďarsku a Světový pohár v Německu. Poté mohu sezonu uzavřít.