Leoš Roušavý
Sponzoři

06.08.2018 Po dlouhé době jsem si dal triatlon

V těchto letních dnech jsem se zúčastnil středního triatlonu Challange Prague. V slušně našlapané konkurenci jsem si nevedl úplně zle. I když můj vrchol sezony je už dávno za mnou, tak jsem závodil na těchto středně dlouhých vzdálenostech. V kategorii jsem měl 150 závodníků a v celkovém závodě startovalo okolo 1500 závodníků. Můj cíl byl do 100 místa v celkovém pořadí a čas okolo 4:30.

Závod jsem musel jet v pomalejším tempu, už nemám takovou rychlost a vytrvalost jako na začátku sezony a teď už se připravuji jen na závody okolo 1.30. Během závodu jsem si hlídal tepy a watty a můj výsledek byl spíše průměrný. Po plavání jsem se pohyboval okolo 60 místa. Kolo zde bylo hodně rychlé a malá skupina, která byla přede mnou, se mně vzdalovala, ale závod byl nehákový, tak jsem si jel podle sebe a hlídal si své tempo. V této ,,skupině“ byli i moji závodníci v kategorii. Na 90 km jsem měl průměr necelých 38 km/h a byl jsem spokojený, sice vedro mě hodně unavilo, ale věřil jsem, že v běhu vydržím a s výsledkem budu spokojený. Rozpálená Praha ze mě vysávala zbytek energie, čas běhu byl spíš horší a v cíli to bylo celkové 51. místo a 5. místo v kategorii. Celkový čas byl 4.36. se závodem jsem byl spokojený a na příští rok jsem si vyjel nominaci na MS tak se na závod lépe připravím.

Teď dobře natrénovat na Německo 1. 9. a letošní sezonu mám za sebou ?