Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

05.06.2011    Stal jsem se Mistrem Německa


Letošní mistrovství Německa bylo pro mne ještě přípravným závodem, který měl finálně doladit mou formu na letošní kvadriatlonovu sezonu. Na samotný závod jsem se i přes malou změnu pravidel těšil. Minulý rok byla povolena jízda na vlně, která mně dopomohla k vítězství a k titulu Mistra Evropy. Letos však byla na kajakářské části jízda na vlně kázána. Jsem však profesionální závodník a respektuji pravidla a podmínky stanovené organizátorem.

Start závodu byl ráno v 9 hodin. Čas byl ideální, jak vzhledem k povětrnostním podmínkám na kajakářské části, tak i k vysokým teplotám, které o tomto víkendu panovala. Plavecká část pro mne byla bez problémů. Okruh na jezeře o celkové délce 1500 metrů jsem zvládl v čase 0:21 a z vody jsem tak vylézal na 6. místě. V přípravném období jsem věnoval mnoho energie tréninku plavaní a to se vyplatilo. Nyní jsem nebyl tolik unaven a měl jsem více sil na další disciplíny. Po plavání následovalo kolo. Na hodně zvlněné trati jsem se na dvacátém kilometru posunul až k prvnímu závodníkovi, s kterým jsem absolvoval zbytek cyklistické části. Do depa jsme přijeli současně. Kolo bylo dlouhé 35 km a s časem 0:55 bylo jedním z nejrychlejších. Následoval kajak. Věděl jsem, že na kajaku nejsem nejsilnější a tak jsem chtěl jet, když už ne na vlně, tak alespoň v kontaktu, abych neměl na běh vysokou ztrátu. Byl jsem ale příjemně překvapen. Na kajaku jsem jel v takové pohodě, že dvě z celkových pěti kol jsem spíš odpočíval a vyčkával. Nechtěl jsem ale nechat nic náhodě. Ve třetím kole jsem se do toho opřel a jel své tempo. Jelo se mi opravdu dobře a 8 km jsem zvládl bez větších problémů. Byl jsem dojet asi 400 m před cílem kajakářské části jiným závodníkem a vybíhal na závěrečných 10 km s pocitem, že budu bojovat o zlato. Na běhu si věřím a tak jsem se do toho opřel. Běh byl mírně zvlněný a to mně vyhovuje. Na desetikilometrové trati jsem si s časem 0:37 doběhl pro zlatou medaili!

Největší radost jsem měl z kajaku. Tentokrát jsem neměl problémy se sedačkou a nemusel jsem čekat až se mi noha prokrví a budu moci na 100% závodit.

Mám za sebou i první závod Českého poháru v Xterre ve Žlutých lázních. Tento závod byl vypsán jako MČR v terénním duatlonu, kde jsem si doběhl pro pěkné 4. místo.S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena