Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

07.07.2011    BIGMAN - skutečná výzva


Letošní víkendový závod s názvem BIGMAN byl oproti loňskému klání o poznání náročnější. Sobotní Xterru jsem jel s rozvahou. Plaveckou část jsem ve Vltavě dokončil na pěkném druhém místě. Depo mám rychlé, tak se mi na cyklistickou část povedlo vyjíždět jako první. Nikam jsem nespěchal, věděl jsem, že se musím šetřit, a tak jsem ve výjezdech jel na tepy. Asi na 10km jsem byl dojet a jel ve tříčlenné skupině. Jelo se v klidu, tak jsem si užíval sjezdy a testoval mé nové celoodpružené kolo Rock Machine. Je to radost sama a ve sjezdech jsem dokázal poodjet. Do depa jsem dojel s týmovým kolegou Jakubem Jarošem. Běžecká část byla po rovině, a tak jsem si běžel pohodové tempo. Asi 2 km před cílem mě předběhl Vabroušek. Prohodil jsem s ním pár vět a běžel si podle svého tempa. Do cíle jsem doběhl na pěkném druhém místě. Třetí doběhl Jakub Jaroš a pro čtvrté místo Lukáš Netík, oba moji svěřenci. Po závodě následovala pečlivá regenerace, masáže, Compex a pestrý jídelníček.

Na nedělní dlouhý triatlon jsem se nijak speciálně tréninkově nepřipravoval. Plavecká část byla pro chladnou Vltavu, která měla asi 13°C a větší proud zkrácena. Moc jsem z toho nebyl potěšen, plave se mi letos dobře. Z vody jsem vylézal na skvělém 2. místě a v klidu se oblékl na cyklistickou část. Bylo hodně pod mrakem, foukal silný vítr a často i pršelo, proto jsem byl rád, že jsem měl zadní blatník. Velmi nepříjemný déšť, hlavně ve sjezdu, hodně bodal a při tak silném větru jsem jel hlavně v posledním kole velmi opatrně. Na tomto závodě se jelo 180 km na uzavřené silnici a kopec Cukrák se jel 9krát. Z kola jsem přijel na celkovém 5. místě a už malinko unavený jsem se vydal na poslední disciplínu, běh.

Prvních 20km bylo v pohodě, až jsem z toho byl překvapený. Běžel jsem v klidu, nikam jsem nespěchal, ale stejně mi na 25km došlo. Už byla znát celodenní únava a tak jsem se i prošel… Po dvou občerstvovacích stanicích jsem se opět dal dohromady a doběhl do cíle. Byl jsem rád, že jsem závod dokončil a mohl si užívat pocitu, že jsem zvládl oba závody. Do cíle jsem doběhl na celkovém 6. místě. Pro mě bylo důležité tento závod dojet a s 6. místem jsem navíc hodně potěšený.

V celkovém součtu obou závodů jsem se umístil na skvělém 3. místě. Tento závod byl vyhlášen jako mistrovství světa a tak 3. místo je skvělé! Teď hodně regeneruji a připravuji se na druhou polovinu sezony, kde mne budou čekat kvadriatlony a ve volném víkendu i xterry.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena