Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

06.08.2011    Mistrovství Slovenska


Posledním testem před nadcházejícím Mistrovstvím světa v Sedlčanech bylo otevřené Mistrovství Slovenska v kvadriatlonu. Tento nultý ročník se konal kousek od Bratislavy v Šamoríně.

Závod jsem pojal jako přípravný a možné vítězství by mě jen potěšilo. Při příjezdu jsem měl malinko naspěch, cestou jsem se zdržel a tak moc času na přípravu nebylo. Už jsem zkušený závodník, tak jsem věděl, co a jak a příprava proběhla bez problému.

Plavání bylo letos poprvé bez neoprenu, voda měla příjemných 22°C. Plaval jsem si své tempo a z vody jsem usedal na kajak okolo 9. místa. Na kajakářskou část bylo docela málo místa a tak se dělaly vlny. Bylo to skoro jako na moři a hlavně jsem se musel soustředit na to, abych udržel stabilitu. Po kajaku byl kratší přeběh na hráz, kde bylo druhé depo. Cyklistika byla jen rovina po hrázi Vodního Díla Gabčíkovo. Jízda po hrázi byla zajímavá pro všechny diváky, ale pro závodníka to bylo spíš trápení. Na tak otevřené vodní ploše hodně foukalo a nedalo se pořádně kde najet ztracené vteřiny. Ale i tak se mi povedlo z kola sesedat na 2. místě. Při běhu jsem po 400m doběhl prvního závodníka a v klidu si doběhl pro 1. místo.

Závod byl hodně náročný. Jednak bylo velmi teplo, okolo 30°C, a navíc se po celý závod drželo značně vysoké tempo. 850m plavání, 4km na kajaku, 14km kolo a 4km běhu jsem zvládl za 1:10min. Závod byl opravdu hodně rychlý a tak má průměrná teplová frekvence za celý závod byla 179t/min.

Teď mne čeká tisková konference na blížící se MS a o víkendu jeden z důležitých závodů letošní sezony.


Zde se můžete podívat na reportáž ze závodu.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena