Leoš Roušavý
Sponzoři  
     
 

 

17.09.2011    Anglie


Kde začít, nejdříve asi cestou. Do místa konání závodu jsem to měl 1800 km. Cesta vedla přes celé Německo, Belgii, Nizozemí a kousek Francie do přístavu v Calias. Trajekt nám ujel asi o 15 minut, ale za menší příplatek jsme se asi za hodinu nalodili. V Doveru jsem si sedl za volant já a začala zajímavá jízda po levé straně vozovky. Byl jsem z toho ale mile překvapen a cesta přes celou Anglii proběhla bez problému.

Celý pobyt včetně samotného závodu provázelo chladné počasí a velmi silný vítr. Plavání v docela chladném Atlantiku a ve velkých vlnách bylo hodně náročné. Dva plavecké okruhy jsem zvládl, aniž bych se napil slané vody. Plaveckou část jsem opouštěl na skvělém 5.místě.

Po plavání následoval přeběh do depa a hned na kolo. Kolo je zde hodně ale hodně náročné. Muselo se jet s velkým respektem. V jednom místě bylo stoupání i klesání 30%! S převody 42/21 jsem to zvládl. Hodně silný vítr byl opravdu nepříjemný. Cyklistika vedla podél pobřeží a tak foukalo hodně z boku a s vysokými ráfky to se mnou hodně cloumalo. Na obrátce a po hlavnější silnici s větrem v zádech mi tachometr ukázal maximální rychlost 78km/h! Do cíle kola jsem přijel na skvělém 2.místě. Kajak se jel v úzkém kanálu v těsné blízkosti moře, podjíždělo se i pod mosty, které byly 1 metr nad vodou. Věděl jsem že je to poslední závod a tak jsem to risknul. Kajak – mou slabou disciplínu jsem zde proměnil ve velmi slušný výkon. Povedlo se mě závodníka přede mnou na 6 km předjet a jel na 1. místě. Asi 500 m před cílem kajaku jsem byl předjet jiným závodníkem. Do běhu jsem vybíhal s malou ztrátou na prvního. Hodně náročná profilová trať mne stála hodně sil, ale i tak se mě povedlo dostat během krátké chvíle do vedení. Měl jsem z toho radost, avšak pouze do té doby než jsem přiběhl k oploceným pozemkům. Ty od sebe oddělovali železné branky, které se musely ručně otevřít. Bohužel jsem nenašel způsob jak je otevřít, a tak jsem je přeskakoval. Po třetí ,,překážce“ jsem měl už toho dost a tato nepříjemnost mě rozhodila z tempa. Sil už ubývalo. Asi 1km před cílem jsem neměl na to abych byl schopný udržet tempo se závodníkem co mě doběhl. Do cíle doběhl se ztrátou 25 vteřin na druhém místě.

Malinko to zamrzelo, ale jsem maximálně spokojený po smolných Sedlčanech. Povedlo se mi porazit i třetího muže ze Sedlčan a toho si hodně cením! Kdybych to měl shrnout, tak Mistrovství Evropy by mělo být někde jinde. Plavání bylo v pohodě, vlny ty k Atlantiku patří. Kolo sice dobře značené, ale v plném provozu to byla velmi náročná až nebezpeční trať. Trasa kajaku byla hodně úzká, vedla pod mosty kde se dva kajakáři vešli jen tak tak. Navíc na otočku bylo asi 5 metrů (standardně je otočka okolo 15 - 20m ). Běh to byla kapitola sama pro sebe.... Asi nebýt těch přeskakování plotů tak by se to dalo i vyhrát.

I přes smolný běh, jsem moc rád, že jsem závod dokončil na tak skvělém místě a obhájil jsem prvenství ve světovém poháru. Teď mne čeká odpočinek a podzimní příprava která bude začínat kempem který pořádám.


S pozdravem Leoš


Zpět na Úvodní stránku.

 

 
     
2007 Leoš Roušavý – Všechna práva vyhrazena